Pandémia cukrovky

Napísal 

Doc. MUDr. Jozef MICHÁLEK: - Prvé záznamy o cukrovke sa síce objavili už pred tritisíc rokmi, ale choroba sa vyskytovala v omnoho nižšom počte. Pred tritisíc rokmi totiž ľudia nejedli tak veľa ako teraz a mali aj viac pohybu.

Počas vojen a hladomorov bolo chorých menej, v spoločnostiach s ekonomickým blahobytom však ich počet prudko stúpa. Enormný nárast ochorení v súčasnosti súvisí s tým, že viac jeme a menej sa hýbeme. Žijeme sedavým spôsobom života, priveľkú ponuku lákavých potravín nedokážeme spáliť bez toho, aby sa nám usadili v tele. Preto sa cukrovka radí k chorobám, na vzniku ktorých sa zásadnou mierou podpisuje práve nezdravý životný štýl našej civilizácie.

 

   Viac dobrých rád a receptov nájdete v knihe Márie Štefákovej VARÍME DIABETIKOM

   cena: 10 eur, pri zásielke na dobierku poštovné neplatíte

   Objednávky na tel: 0908 069 388 a na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

   Objednávky v Českej republike: www.pemic.cz

 

Posledná úprava 26.02.2016
Doc. MUDr. Jozef Michálek

Výrazná osobnosť slovenskej diabetológie, uznávaný odborník, ktorý roky pôsobil v NEDÚ v Ľubochni ako primár detského oddelenia i ako riaditeľ ústavu. Spoluautor bestselleru Diagnóza: Cukrovka.