Vedieť viac znamená kvalitnejšie žiť

Napísal 

Mária Štefáková: - Keď sa diabetik bude snažiť získať čo najviac informácií o cukrovke a postupne si osvojí základné pravidlá liečby, život s touto diagnózou môže byť rovnako plnohodnotný ako má zdravý človek.

Keďže základ jeho liečby tvorí strava v správnom zložení a množstve, stravovacia edukácia je pre každého diabetika mimoriadne dôležitá. V knihe Varíme diabetikom nájde čitateľ vysvetlenie základných pojmov a návod na to, čo má vo svojom stravovaní a v živote poopraviť. Dozvie sa, ako sa má stravovať primerane k svojej hmotnosti a  výdaju energie. Ak má nadváhu, naučí sa jesť menej ako dosiaľ, primerane zvýšiť pohybovú aktivitu a prispôsobiť liečbu doporučenému množstvu jedla.

   Viac dobrých rád a receptov nájdete v knihe Márie Štefákovej VARÍME DIABETIKOM

   cena: 10 eur, pri zásielke na dobierku poštovné neplatíte

   Objednávky na tel: 0908 069 388 a na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

   Objednávky v Českej republike: www.pemic.cz

 

 

Posledná úprava 26.02.2016
Mária Štefáková

Diétna sestra v NEDÚ v Ľubochni, ktorá učila – a naučila – tisícky diabetikov žiť s ich diagnózou plnohodnotný život. Čitateľom svojich kníh (Varíme diabetikom a Diagnóza Cukrovka, spoluautor Jozef Michálek) želá: „Aby vaša glykémia bola vždy dobrá.“