Pozri, ako je dnes pekne! Podívej, jak je dnes hezky!

Napísala 

Každé písmeno slovenskej i českej abecedy a k nemu milá historka zo života trojročného dievčatka, ktoré žije v zmiešanej česko-slovenskej rodine a hovorí s mamičkou po slovensky a s tatínkem po česky.

Autorka: Barbora Škovierová, ilustrácie: Tatiana Dragošeková. Táto zábavná a veselo ilustrovaná knižka chce rozvíjať schopnosť novej generácie detí dohovoriť sa v dvoch blízkych jazykoch - slovenčine a češtine. V príbehoch, ktoré zažila Agátka a jej kamaráti Tomáško a Veronika, sa stretnú so slovami, ktoré sa v oboch jazykoch odlišujú (bábätko / miminko, čučoriedka / borůvka, gombík / knoflík, nohavice / kalhoty, raňajky / snídaně, vedierko / kbelík...) a nenásilne sa tak zoznámia s ich základnou slovnou zásobou.

Knihu si môžete objednať na tel. č. 0908 069 388 a na info(zavináč)klub50.sk, stojí 8 €, zašleme vám ju poštou na dobierku, poštovné neplatíte.

Posledná úprava 01.09.2015
Barbora Škovierová

Novinárka a prekladateľka, autorka česko-slovenského / slovensko-českého slovníka pre deti Pozri sa, ako je dnes pekne! Podívej, jak je dnes hezky! a dvoch bilingválnych detských kníh Pyžamový týždeň / Pyžamový týden a Dobrodružstvá pod pantografom / Dobrodružství pod pantografem.