Rakovina a výživa: mýty a fakty

Napísal 

Hlavnou témou knižnej novinky lekára Petra a farmaceutky Daniely Minárikovcov Rakovina a výživa: mýty a fakty je úloha výživy, stravovania a telesnej aktivity vo vzťahu k onkologickým ochoreniam

– najskôr pri prevencii ich vzniku a potom medicínske odporúčania o stravovaní a vhodnej telesnej aktivite určené pacientom s rôznymi diagnózami rakoviny.

Klinické štúdie potvrdzujú, že tretina zhubných nádorov je podmienená nesprávnou životosprávou. Veľa ľudských životov mohlo byť zachránených, keby ľudia boli dobre informovaní a podľa týchto dokázateľne fungujúcich zásad sa aj správali. Nová kniha informuje aj o možnostiach podpory liečby rakoviny a o nasmerovaní k zdravšiemu životu po vyliečení tak, aby sa znížilo riziko návratu ochorení. Jej mottom znie: Zastavme rakovinu skôr, než sa začne!

Knihu si môžete objednať na tel. č. 0908 069 388 a na info(zavináč)klub50.sk, stojí 5,00 € plus poštovné a balné, zašleme vám ju poštou na dobierku.

Posledná úprava 20.10.2017
MUDr. Peter Minárik, PhD.

Gastroenterológ a obezitológ z Bratislavy, autor úspešného titulu Vademecum zdravej výživy a spoluautor kníh Rakovina a výživa: mýty a fakty 1, 2, v ktorých spolu s farmaceutkou Danielou Minárikovou hľadajú súvislosti medzi rakovinou a životným štýlom.