Vybrané slová

Napísala 

Láska manželská a partnerská, materská i k rodičom, nezmazateľné stopy, ktoré v duši zanechajú ľudia i navštívené miesta a mestá, to všetko očami ženy, ktorá vie svoje o zmysloch i nezmysloch života.

Vraj stačí málo slov básnikovi, / aby sa nám riadne / zahryzol do šije, napísala Gabriela Divékyová – Stupková v jednej zo svojich básnických zbierok. Z jej troch útlych knižiek poézie - Za všetkým hladkaj ženu, 2009, Ok(n)o v sieti, 2010 a Snívajú sa mi (básne a iné slovné spoje), 2012 – vychádza výber s výstižným názvom Vybrané slová, ktorým autorka oslovuje čitateľov, aby spolu s ňou "vstávali z popola a chytali tretí dych".

Gabriela Divékyová – Stupková

VYBRANÉ SLOVÁ

ELET Bratislava 2014, 72 s.

Láska manželská a partnerská, materská i k rodičom, nezmazateľné stopy, ktoré v duši zanechajú ľudia i navštívené miesta a mestá, to všetko očami ženy, ktorá debutovala v zrelom veku a vďaka tomu vie svoje o zmysloch i nezmysloch života (takí sme boli / tabula rasa / papiere čisté / nepopísané / kým nenastal / čas a.s. / gumovania / prepisovania / čmárania / retuše / graffiti / si to ty?). Vybrané slová obsahujú lyrickú reflexiu osobných skúseností poetky, jej úvahy o živote, aj minuciózne filozofické verše. Pretože v zrelom veku nič nekončí, „magma vyvretá z našich duší / ešte nevychladla. / Vstávame z popola, / naberáme tretí dych.“

Na sklade máme 16 kusov tejto knihy.

Básnická zbierka Vybrané slová stojí 7 eur, objednávajte na tel. č. 0908 069 388 alebo na e-mailovej adrese info(zavináč)klub50.sk, knihu vám pošleme poštou na dobierku, poštovné neplatíte.

Posledná úprava 01.09.2015