Recepty na oslavy bez lepku

Napísala 

Autorka tejto bezlepkovej kuchárskej knihy je matkou piatich detí, pre ktoré už viac ako dvadsať rokov varí a pečie bez lepku. Vďaka tomu zhromaždila mnoho receptov, ktoré sa dajú využiť na rodinné stretnutia či detské oslavy.

Hana Šimková
ČESKÉ BEZLEPKOVÉ SLAVNOSTNÍ PEČENÍ
Sladké i slané laskominy
CPress, 94 s.

Po úspešnom titule České bezlepkové pečení pripravila Hana Šimková aj jeho pokračovanie nazvané České bezlepkové slavnostní pečení. Niektoré recepty patria ku klasike, iné sú úplne nové, vymyslené podľa želania autorkiných detí, prípadne teraz už aj vnúčat. Vo svojich kuchárskych knihách sa snaží presvedčiť celiatikov, že ich diagnóza nemusí nutne znamenať celoživotné odriekanie. Kniha obsahuje mnoho rád pre začiatočníkov, ktorí sa v bezlepkovej diéte dosiaľ len zorientovávajú. Nájdete tu recepty na rolády, semifredy, rezy a koláče, kysnuté knedlíky, recepty na krémy i na slané koláčiky, pizzu či muffiny.

Hana Šimková pripravuje ďalšiu kuchársku knihu pre tých, ktorí okrem bezlepkovej diéty musia počítať aj s intoleranciou na sóju, mliečnu bielkovinu a vajcia. Nebude obsahovať len recepty, ale kompletné menu na niekoľko dní.

Viac informácií o celiakii a receptov pre bezlepkovú diétu

 

Posledná úprava 10.08.2015